به گزارش گروه . خبرگزاری تسنیم به نقل از السومریه نیوز، سفیر سوریه در بغداد اعلام کرد: مجوز ورود کامیون‌های سوری و عراقی حامل کالاهای تجاری به دو کشور از روز‌های آینده صادر خواد شد.

سطام جدعان الدندح سفیر سوریه در بغداد در این رابطه اعلام کرد: عبور و مرور کامیون‌های دو کشور از زمان شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود و در حالی که عراق از مدتی پیش اجازه ورود کامیون‌های سوری حامل کالاهای تجاری و کشاورزی به ویژه مرکبات را به تمام استان‌های عراق صادر کرده بود و از چند روز آینده کامیون‌های عراقی هم در چارچوب اصل اقدام به مثل مجوز ورود را دریافت خواهند کرد؟

گفتنی است روزنامه سوری تشرین یک ماه پیش به نقل از به نقل از وزارت اقتصاد و تجارت خارجی این کشور خبر داده بود به دستور نخست وزیر عراق کامیون‌های سوری به جای خالی کردن بار خود در مبادی مرزی می‌توانند، این بار را در مقصد خود در داخ خاک عراق تخلیه کنند.

گفتنی است دولت عراق در سال 2019 بعد از پیروزی بر گروه تروریستی داعش و تامین امنیت مرز با سوریه، گذرگاه البوکمال (القائم) را بعد از سال‌ها تعطیلی به دلیل حضور داعش در مناطق اطراف آن مجددا بازگشایی کرده بود، اما حرکت ترابری تجاری بین دو کشور چندان رونقی پیدا نکرده بود.

./*


مشاهده منبع خبر
مسیر آذربایجان||برای آگاهی مردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed